Reklama
  • Środa, 21 grudnia 2016 (11:05)

    Sposób na nadciśnienie

Według najnowszych badań już co trzeci dorosły Polak zmaga się z tą chorobą. Ponieważ początkowe objawy nadciśnienia nie są charakterystyczne, często je bagatelizujemy.

Bóle i zawroty głowy, kołatanie serca czy szum w uszach często traktujemy z przymrużeniem oka. Niesłusznie! Wcześnie wykryte nadciśnienie pozwala na skuteczne leczenie i przede wszystkim – uniknięcie poważniejszych schorzeń w obrębie układu sercowo-naczyniowego.

Reklama

Dlatego mierz ciśnienie regularnie – przy okazji wizyty u lekarza lub po prostu w domu, o podobnej porze dnia. Jeśli zauważysz zawyżone wartości (powyżej 140/90 mmHg), koniecznie skonsultuj to z lekarzem.

Pamiętaj, choroba częściej dotyka osoby otyłe, palące papierosy, pijące alkohol. Także brak aktywności, stres oraz nadmiar soli w diecie zwiększają ryzyko nadciśnienia tętniczego, dlatego warto radykalnie zmianić codzienne nawyki!

W walce z problemem może też pomóc sama natura. Zarówno kwiaty, jak i owoce głogu doskonale wpływają na pracę serca, zwiększają jego ukrwienie oraz wydolność, ułatwiają dopływ utlenionej krwi do mózgu. Działają także uspokajająco, dlatego zaleca się stosowanie ich w przypadku łagodnych bólów i duszności.

Dobre ziółko

Napar z owoców głogu : 2 łyżeczki świeżych lub suszonych owoców zalej szklanką wrzątku, odstaw na 20 minut. Pij dwa razy dziennie.

Napar z kwiatów głogu: łyżeczkę pokruszonych kwiatów i liści zalej szklanką wrzątku. Parz 15 minut. Pij 3 razy dziennie.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Jedz aronię (w przetworach, soku lub suszoną). Łyżkę rozdrobnionego ziela jemioły zalej szklanką wody w temp. ok. 30°C i odstaw na godzinę. Od czasu do czasu zamieszaj. Po przecedzeniu pij 2... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.